Süsinikdioksiidi kompenseerimine

Süsinikdioksiidi kompenseerimine

Siltmax soovib täita oma osa kliimakohustustest ning on pühendunud oma kliimamõju ennetamisele ja vähendamisele. Selleks kompenseerime oma tegevuse käigus tekitatud süsinikdioksiidi heidet.

Meie süsinikdioksiidi kompenseerimise tegevus hõlmab organisatsioonivälise meetme rahastamist. See meede peab viima heitme vähenemiseni määral, mis võrdub meie kompenseeritava heitmega. Heitme vähendamine omakorda aitab vähendada heidet mujal.

Siltmax arvutab oma süsinikdioksiidi heitme välja igal aastal ning kompenseerib siltide tootmise ja klientidele tarnimise käigus tekkinud heitme. Seejärel toimub süsinikdioksiidi kompenseerimine koostöös ettevõttega Tricorona Climate Partner, kes aitab teistel ettevõtetel ja organisatsioonidel vastutada oma osa eest kestlikkus- ja kliimaprobleemides. Tricorona pakub mitmesuguseid heitme vähendamise projekte koos usaldusväärse kompensatsiooniserdiga.

Puude istutamine

Oleme valinud heitmete kompenseerimise puude istutamise projekti Tropical Mix kaudu. Seda ainulaadset metsaprojekti viiakse läbi mitmes Panama provintsis, kus metsaraie on äärmiselt suur probleem. Projekti vältel on istutatud üle 1,9 miljoni puu, panustades seni umbes 135 100 tonni CO2 heitme vähendamisse. Projektil on Gold Standardi sert – see on ainus sertimisstandard, mille on heaks kiitnud ja mida usaldab enam kui 80 rahvusvahelist keskkonnaorganisatsiooni, sh Maailma Looduse Fond (WWF).